[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Výstava v Muzeu krojů v Kněževsi u Rakovníka

Výstava v MUZEU KROJŮ v Kněževsi u Rakovníka ve dnech 24.9 až 2.10 .2011
Přijměte pozvání na naši poslední výstavu v tomto roce. Po této výstavě až do jara 2012 jsme pouze na objednání po telefonu 737 90 79 79 /alespoň dva dny/.
Těšíme se na Vaši návštěvu
Kněževes
V muzeu je trvale vystaveno 100 až 12O lidových krojů, starých, ručně vyšívaných po našich předcích z celého ČESKOSLOVENSKA. Tyto kroje se již většinou nenosí, některé jsou již zapomenuté, jiné prošly léty úpravami. Na všech jsou překrásné výšivky, krajky, ale i nádherná zpracování textilní.
Ze sběratelských zajímavostí jsou různé zbytky krojů i oděvů mnohem starší než se dají u nás dohledat v knihách. Někdy stačí výstřižek ze starých písemností nebo paměť lidí k určení sběratelského kousku. K tomu snad přispěje i tato výstava.
Ve dnech 24.9 až 2.10 denně je otevřeno od 10 hodin.
Některé dny přijedou příznivci našeho muzea ukázat, co se podle našich předků dá udělat. Možná i u vás je někdo takto zručný a chěl by ukázat co umí a popovídat si o různých technikách, připravíme několik stolků pro tyto zájemce /zdarma/.
Vystaveny jsou také dnešní práce členek Klubu Inspirace Praha. Ale i pražského fotografa folkloru a letadel.
Při této výstavě si můžete zakoupit nebo objednat obnovené střihy na kroje z roku 1920, také Podvinky a předlohy na vyšívání podle starých předloh.
Pro zpestření výstavy máte možnost zakoupení sýrů ze SLOVENSKÉ SALAŠE.
Nově zpřístupnění pro vozíčkáře. Máme kulaté razítko.

Muzeum krojů Věra Čurdová - sběratel
muzeum@lidovekroje.cz

DALŠÍ INFORMACE: Kněževes
Zveřejněno 23.09.2011 v 20:01 hodin


Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm