[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Novinka: Od Ježibaby ke včelařce

Zapsaný spolek Království perníku zve na nový program, který rozšiřuje standardní program Perníkové chaloupky s představením Perníkářské dílny Ježibaby o besedu paní včelařky Krupauerové s promítáním fotografií ze života včel v reprezentačních prostorách Lovčího zámečku z roku 1882.
Je připraven v několika variantách, aby byl zajímavý a srozumitelný pro děti z MŠ a ZŠ, studenty SŠ a VŠ i pro dospělé a seniory.
Včela dělnice
Včela dělnice

Včely představují nekonečně zajímavý zdroj inspirace a poznání nejenom pro děti, ale i pro dospělé. Žijí ve společenství, které lze přirovnat k lidskému. Na zvětšených fotografiích vypadají fantasticky, jejich přínos pro přírodu i člověka je nedocenitelný. A nemusíme se jich bát.

Spí včely? Jak se dorozumívají? Jak vědí, co mají právě dělat? Co dělat, když Vás pronásleduje včela? První pomoc při bodnutí. Co dělat když vidím roj. Jak to ve včelách chodí – je včelí královna opravdu ta hlavní? Jak to ty včely udělají, že přežijí zimu? Potřebují včely včelaře? Jak mohu využít včelí produkty pro své zdraví?

Besedu s promítáním fotografií připravila paní včelařka Alena Krupauerová, navazuje na tradiční program Perníkové chaloupky s pečením medových perníků v Perníkářské dílně Ježibaby. Proto je třeba termín předem dohodnout mailem na spravce@kralovstvi.cz a vzhledem k celkové časové náročnosti cca 2 hodin s krátkou přestávkou ho lze uskutečnit pouze v měsících březen-duben a září-říjen. Můžeme nabídnout zvýhodněnou cenu 190 Kč/osoba jakéhokoli věku.

Na setkání se těšíme

Trubec
Trubec
DALŠÍ INFORMACE: Perníková chaloupka
Zveřejněno 06.02.2024 v 19:00 hodin


Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm