[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Pardubický kraj investuje do škol

Přes 207 miliónů korun uvolní letos Pardubický kraj na investice do škol a školských zařízení a jejich rekonstrukcí. Do této celkové částky přispívá ze svého rozpočtu Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvo financí a samozřejmě Pardubický kraj.
Ministerstvo školství letos poskytlo kraji 85 miliónů na tzv. restituční investice. "To jsou případy, kdy škola sídlí v objektu, který v restitučním řízení získal původní majitel a kraj musí budovu buď odkoupit od majitele a nebo najít nové vhodné umístění", vysvětlila Marie Málková, radní Pardubického kraje zodpovědná za školství, která dále dodala, že to se týká například Základní umělecké školy v Ústí nad Orlicí a Domova mládeže při Vyšší odborné škole pedagogické a Střední pedagogické škole v Litomyšli.
112 miliónů dostal Pardubický kraj na investice z rozpočtu ministerstva financí. Radní Málková řadí mezi nejvýznamnější akce financované z prostředků ministerstva financí dostavbu sportovního areálu Gymnázia v Holicích, rekonstrukci budovy dílen odborného výcviku Středního odborného učiliště technického a učiliště v Chrudimi, dostavbu rekonstrukce Gymnázia v Poličce nebo také rekonstrukci Dětského domova v Moravské Třebová, která bude dokončena ještě v letošním roce.
Pardubický kraj přímo ze svého rozpočtu letos investuje 10 miliónů. Jedná se o následující akce: ISŠ technická Vysoké Mýto - rekonstrukce ústředního topení dílen; SOŠ automobilní a SOU automobilní Ústí nad Orlicí - oprava střechy a kuchyně školní jídelny; SOŠ obchodu a služeb a SOU Choceň - rekonstrukce kotelny a rozvodů; SOŠ a SOU Ústí nad Orlicí - topný systém sportovní haly; SOŠ stavební, SOU stavební a učiliště Rybitví - rekonstrukce střechy; SOU a učiliště Svitavy - rekonstrukce střechy dílen; Vyšší odborná škola, střední zemědělská škola a střední odborné učiliště Chrudim - generální oprava topení; Vyšší odborná škola a střední odborná škola technická Litomyšl - rekonstrukce kotelny; Základní umělecká škola Pardubice-Polabiny - projekční příprava výstavby nové školy. Podle ní se Pardubický kraj vždy snaží vstřícně vyřešit i náhle vzniklé finanční požadavky, které souvisejí především právě s haváriemi.
Pardubický kraj usiluje o to, aby jím zřizované školy sídlily ve vlastních budovách, protože pronájem je dlouhodobě vždy dražší než jednorázová investice do pořízení vlastní budovy.

Tisková mluvčí KrÚ Pardubice

Zveřejněno 05.08.2002


Copyright 1998-2023 © Luděk Šorm