[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Z tiskových zpráv a článků na území města či obce

Území obce: Dívčí Hrad
Neuvěřitelné stošesté narozeniny oslavila v rodinném kruhu Evangelia Čarasová z Dívčího Hradu, která je nejstarší obyvatelkou Moravskoslezského kraje a osmým nejstarším občanem České republiky.
[celý text] [Evangelie Čara, zveřejněno 11.03.2010]
Zámek Divci Hrad býva často představován jako perla Osoblažská. Historie hradu a pozdějšího zámku spojená s maltézskými rytíři a Sedllckými z Choltic je dostatečně známá a najdeme ji na spoustě webů. Co se zde ale odehrávalo v roce 1945, je stále zahaleno tajemstvím.
[celý text] [Zámek Dívčí Hrad, zveřejněno 18.11.2009]
Jaroslava Wenigerová, náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje, zavítala s komisí ostravského magistrátu minulý týden dosrubového městečka u Dívčího Hradu.
[celý text] [Dívčí Hrad, zveřejněno 16.08.2007]
Historické šicí stroje, dobové kostýmy a další exponáty postupně zaplňují interiér jednoho z nejatraktivnějších zámků Osoblažska na Bruntálsku.
Patrová budova s téměř čtvercovým půdorysem a čtyřmí okrouhlými nárožními věžemi zakončenými cimbuřím. Tak, vypadá nevyužitá kulturní památka, která se měla stát jedním z turistických lákadel Moravskoslezského kraje. Její osud je však stále nejasný.
[celý text] [Dívčí Hrad, zveřejněno 30.11.2006]
V sobotu 21.ledna 2006 se na sále kulturního domu v Dívčím Hradu konálo od 15 hodin vystoupení souboru polských dětí Jasjelka z Lubrze a Dětského dechového orchestru z Lubrzy.Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm