[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Zpěváček na vlnách Českého rozhlasu

Zpěváčci na 3 stanicích Českého rozhlasu
Pustíte si rádio a ono se vám ozve: Konopja, konopja ... Tentokrát nejde o boj za legalizaci marihuany, ale upoutávku na XIII. ročník Celostátní soutěže dětských zpěváků lidových písní ZPĚVÁČEK - VELKÉ LOSINY 2007, ve které zaznívá hlas vítězky loňského ročníku soutěže Petry Hrubošové. V těchto dnech je totiž na 3 stanicích Českého rozhlasu vysílán spot k připravované soutěži.
Český rozhlas je již po několik let jedním z hlavních partnerů Zpěváčka. Je partnerem velice významným a vůbec ne jen formálním. Posuďte sami.
Na propagaci soutěže, folkloru a také Folklorního sdružení České republiky byl zaměřen velice populární pořad "Tobogan", který byl odvysílán v sobotu 28. dubna v 11:05 hodin na Českém rozhlase 2 - Praha. Že jste si jej nestihli poslechnout? Nevadí.
Český rozhlas Ostrava již téměř od počátku soutěže celou soutěž ozvučuje a zaznamenává. Záznamy jsou pak využívány ve vysílání a čas od času vydávány na CD ve spolupráci s Radioservisem, což je opět dceřiná společnost Českého rozhlasu.
Vloni se Českému rozhlasu podařilo obnovit legendární BROLN. Přestože jde o profesionální těleso, bude v letošním roce poprvé přímo ve Velkých Losinách doprovázet více než polovinu zpěváčků.
S propagací Zpěváčka se můžete setkat také na dalších internetových stránkách Českého rozhlasu. Stačí, když si zadáte adresu www.rozhlas.cz/folklor, na které můžete poslouchat také lidovou muziku.
S propagací Zpěváčka se v těchto dnech určitě setkáte také v pořadu "Putování za folklorem" ve vysílání Českého rozhlasu 2 - Praha. A pokud chcete znát vítěze a nemáte možnost do Velkých Losin přijet, pusťte si v neděli 13. května v 18 hodin zprávy Českého rozhlasu 2, kde bude zařazena také informace o Zlatém zpěváčkovi roku 2007.
Řeknete si asi: Folklorní sdružení musí být určitě bohatá organizace, když si může dovolit takto širokou propagaci v rozhlase. Kolik takové partnerství stojí? Prozradím vám sladké tajemství: vůbec nic. Celou tuto práci pro zpěváčky a pro folklor dělá Český rozhlas zdarma.
A tak aspoň smekám klobouk a volám do éteru: Haló, Český rozhlase, slyšíš nás? Děkujeme Ti.

Jiří Pokorný

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Zpěváčci
Zveřejněno 08.05.2007 v 17:10 hodin


Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm