[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Zpěváčci a Slávici na Vltavě

Vítězové letošního ročníku Zpěváček a Slávik Slovenska, kteří vystupují v programu koncertu Zpíváme pro radost se spolu se zahraničními "zpěváčky" zúčastnili večerního setkání na parníku Vyšehrad.
Vítězové letošního ročníku Zpěváček a Slávik Slovenska, kteří vystupují v programu koncertu Zpíváme pro radost se spolu se zahraničními "zpěváčky" zúčastnili večerního setkání na parníku Vyšehrad. Organizátoři koncertu pozvali na Setkání partnery, sponzory, představitele organizací a institucí, které podporují koncert, ale i soutěže dětských zpěváků lidových písní.
Průvodce přátelského setkání Petr Jančařík přivítal a představil na palubě parníku patrona soutěží Zpěváček a Slávik Slovenska Petra Dvorského, představitele ministerstev pro místní rozvoj, kultury, školství, mládeže a tělovýchovy, senátora Adolfa Jílka, poslankyni Annu Čurdovou, zástupce partnerů, spoluorganizátorů a podporovatelů koncertu.
V úvodu oficiálního programu ředitel Dětské tiskové agentury Slávek Hrzal a všichni přítomní odstartovali již 15. ročník ankety, o nejoblíbenějšího učitele, kterému bude udělen titul Zlatý Ámos, na Den učitelů v roce 2008. Partnerem ankety žáků a studentů základních a středních škol je i Folklorní sdružení ČR.
Moderátor P. Jančařík pak představil účinkující děti z České republiky, Slovenska, Bulharska, Polska a Ruska, kterým poblahopřáli k vynikajícím umístěním v letošních soutěžích Peter Dvorský, představitel generálního partnera společnosti MAITREA Jaroslav Průšek, generální ředitel ČRO Václav Kasík, předseda FoS ČR Zdeněk Pšenica, ředitel Správy služeb Městské policie Praha František Dušak a další hosté. Někteří z nich dětem i krátce zazpívali. Dětští zpěváci měli radost i z malých dárků, mezi nimiž nechyběly plyšoví medvídci a pejsci.
K srdečné atmosféře setkání a výletu po Vltavě přispěla i cimbálová muzika souboru Ondráš. Hosty na parníku byl i náměstek ministra pro místní rozvoj ČR Jiří Vačkář, představitelé Mětské části Praha 1, generálního štábu Armády ČR, představitelé velvyslanectví Čínské lidové republiky, Slovenské republiky, náměstek ředitele bulharského rozhlasu V. Dobrev, místopředsedové FoS ČR, předsedové regionálních folklorních sdružení, organizátoři finále Zpěváčka ve Velkých Losinách a další hosté. Průběh setkání natáčel i štáb ostravského studia České televize pro pořad Folklorní magazín.

Dušan Macháček

DALŠÍ INFORMACE: Zpěváčci
Zveřejněno 14.10.2007 v 19:52 hodin


Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm