[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Dětská lidová muzika Notičky si na vánoční koncert do Rudolfina pozvala The Tap Tap

Dětská lidová muzika Notičky z Řevnic nedaleko Prahy si letos k tradičnímu vánočnímu vystoupení v pražském Rudolfinu pozvala The Tap Tap s hosty Bárou Basikovou a Ondřejem Hejmou. Společně s kapelou tvořenou studenty Jedličkova ústavu v Praze pokřtí Notičky 20. prosince na koncertě s podtitulem Velká vánoční jízda své zbrusu nové cédéčko vánočních koled s názvem A máme tu svátky.
Po dvou letech vánočního rudolfinského koncertování s cimbálovou muzikou Hradišťan a loňském vystoupení s Mysliveckým triem si tak soubor tvořený 60 dětmi z Řevnic a okolí vyzkouší spolupráci s kapelou stylově zcela odlišnou: The Tap Tap, skládající se ze zdravotně postižených mladých lidí, hraje takřka výhradně na perkusní nástroje.

"Na koncert s netradičními hudebními partnery se moc těším. Myslím si, že mají hodně společného s Notičkami: rozdáváme radost kolem sebe, nehrajeme si na jakési profesionální umění, ale dělíme se o radost z muziky s těmi, kteří nám fandí a které chceme potěšit. Bude to obrovské vnitřní spojení dvou kapel, které hrají především pro radost a s láskou," říká vedoucí Notiček Lenka Kolářová.
"Bude to zajímavá zkušenost, něco jiného, než ta vánoční vystoupení, která jsme zatím odehráli," dodává dudák Notiček Václav Heřman.
Notičky, které se vedle stovek vystoupení na domácí scéně za třináct let svého působení pětkrát představily ve Spojených státech, berou koncert také jako příležitost pokřtít své v pořadí páté cédéčko. Dvaadvacet lidových i umělých vánočních písní natočil soubor ve studiu Sono Records v Nouzově u Kladna v polovině listopadu.
Notičky, dětská lidová muzika
Před koncertem v Rudolfinu čeká Notičky tradiční série adventních vystoupení, kterou soubor zahájí 3. prosince na vánočních trzích v Řevnicích. O den později od 16:00 pomohou Notičky Nadačnímu fondu Livie a Václava Klausových rozsvítit vánoční strom na Pražském hradě.
V pondělí 5. prosince Notičky vystoupí jako host Tap Tapu ve Státní opeře Praha, bok po boku s Markem Ebenem, Danem Bártou, Ondřejem Hejmou, Klárou Vytiskovou či Xindlem X. Koncert bude živě přenášet Česká televize.
V sobotu 10. prosince se pak soubor představí na vánočním koncertě v modlitebně v Korunní ulici.
Velká vánoční jízda Notiček a The Tap Tap s moderátory Ester Kočičkovou a Ladislavem Angelovičem z Tap Tapu startuje 20. prosince v 19:30. Vstupenky distribuuje síť Ticketpro.
Notičky, dětská lidová muzika

Lenka Kolářová, vedoucí Notiček
lenka1kolarova@seznam.cz, noticky@gmail.com
tel.: 603 245 784
www.noticky.cz
www.thetaptap.cz

Zveřejněno 25.11.2011 v 14:35 hodin


Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm