[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Křest vánočního CD Notiček se kvapem blíží

Dětská lidová muzika Notičky v rámci společného koncertu s kapelou The Tap Tap a hosty Bárou Basikovou a Ondřejem Hejmou v pražském Rudolfinu 20. prosince pokřtí své v pořadí páté CD s názvem A máme tu svátky.
Kmotrem nového cédéčka bude Šimon Ornest, kapelník Tap Tapu, který tvoří zdravotně postižení studenti škol Jedličkova ústavu v Praze, jejichž doménou jsou bicí nástroje.
Nejnovější CD Notiček s 22 lidovými i umělými vánočními písněmi vzniklo v polovině listopadu v nahrávacím studiu SONO Records v Nouzově u Kladna. Písně v úpravách Alexandra Skutila, Josefa Fialy a Jana Martínka soubor natočil pod bdělým dohledem mistra zvuku Pavla Bohatého a hudebního režiséra Šimona Marka.
Notičky, které vánoční písně z nového CD samozřejmě představí i v Rudolfinu, nasbíraly za 13 let svého působení stovky vystoupení na domácí půdě i pět účastí na festivalech ve Spojených státech. Koncert v Rudolfinu s názvem Velká vánoční jízda navazuje na obdobná vystoupení řevnického souboru s cimbálovou muzikou Hradišťan a s Loveckým triem Praha v minulých letech.

Část výtěžku z vystoupení v Rudolfinu poputuje jako každoročně na konto občanského sdružení Náruč, které provozuje denní stacionář v Dobřichovicích a sociální podnik Modrý domeček v Řevnicích, a také na pořízení technického vybavení budovy vzdělávacího centra Studeo pro postižené studenty.

Velká vánoční jízda Notiček a The Tap Tap s moderátory Ester Kočičkovou a Ladislavem Angelovičem z Tap Tapu startuje 20. prosince v 19:30. Poslední vstupenky jsou k dostání v síti Ticketpro nebo přes e-mail lenka1kolarova@seznam.cz.

Lenka Kolářová, vedoucí Notiček
lenka1kolarova@seznam.cz, noticky@gmail.com
tel.: 603 245 784
www.noticky.cz
www.thetaptap.cz

Zveřejněno 16.12.2011 v 17:30 hodin


Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm