[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Velvyslanec USA na jihu Čech

Vyslechnout si náměty pro další konkrétní pomoc USA oblastem postiženým povodněmi přijel dnes do Jihočeského kraje velvyslanec USA v Praze C.R.Stapleton.
Při setkání s jihočeským hejtmanem Janem Zahradníkem, jeho prvním zástupcem Jiřím Vlachem, primátorem statutárního města České Budějovice Miroslavem Tetterem a jeho náměstkem Zdeňkem Čápem informoval o tom, že v první fázi USA soustředilo svou pomoc zejména na oblast zdravotnictví a to chystanou dodávkou vakcín proti HVA a desinfekčních prostředků. Stapleton se zajímal i o to, jaká výkonnost sušiček zdiva by byla pro v našich podmínkách nejpotřebnější.Velvyslanectví totiž hodlá oslovit o pomoc jak americké společnosti, které mají sídlo v České republice, tak i firmy přímo v zámoří . Velvyslanec uvedl, že organizace Američtí přátelé České republiky už zorganizovala sbírku pro nejvíce postižená města. USA k nám rovněž vysílá odborníky ze zdravotnictví , na odhad finančních škod a na analýzu situace v pražském metru. Z dlouhodobého hlediska bude velvyslanectví USA zprostředkovávat pomoc bankovního a pojišťovacího sektoru a to nejen formou odborných konzultací pro urychlené vyřízení pojistných událostí, ale i poskytování zvýhodněných půjček.
"Velký dojem na mě učinilo to, s jakým úsilím se obyvatelé jižních Čech pustili do odstraňování povodňových škod", řekl velvyslanec Stapleton poté, co navštívil některé postižené obce v povodí horní Malše, kde si prohlédl dílo vodního živlu.
Zveřejněno 23.08.2002


Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm